Ekstremalna Droga Krzyżowa


EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 2017 – Przełom drugi!

Piesza, nocna wędrówka w ciszy i samotności – 42 km.

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA – Przełom drugi! Może w czasie Wielkiego Postu nie miałeś czasu, chęci, możliwości – dlatego zapraszamy Cię do podjęcia tego wyzwania teraz! Może wtedy nie udało Ci się ukończyć trasy i masz przez to poczucie niezałatwionej sprawy – jest więc okazja żeby sprawę dokończyć. Może chciałbyś wszystko przeżyć jeszcze raz, po raz kolejny rzucić sobie wyzwanie, jeszcze raz się przełamać – zapraszamy Cię zatem do udziału.

21 lipca po raz drugi odbędzie się EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA św. Królowej Jadwigi – Przełom drugi!


Ekstremalna Droga Krzyżowa Świętej Królowej Jadwigi

Przygotowaliśmy trasę o długości 42 km, której pokonanie wraz z rozważaniami proponujemy jako ekstremalne wyzwanie – tym razem wakacyjne!

Rozpoczynamy Mszą św. w piątek 21 lipca o godzinie 21:00.

Wcześniej będzie jeszcze możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

Początek – kościół pw. św. Królowej Jadwigi we Wrześni – ul. Ogrodowa 14

Koniec – Pomnik św. Jana Pawła II przy kościele farnym we Wrześni, ul. Jana Pawła II

Przebieg trasy EDK Świętej Królowej Jadwigi: Września – Białężyce – Chocicza Wielka – Chocicza Mała – Racławki – Bardo – Ksiązno – Pałczyn – Kębłowo – Lipie – Biechówko – Biechowo – Osowo – Kaczanowo – Bierzglinek – Września

Wszelkich informacji udzieli również Lider Rejonu pod nr tel. – 604 348 363


DROGA PRZEŁOMU. CZYM JEST EDK?

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA polega na pokonaniu wybranej, ponad 40-kilometrowej trasy w nocy i modlitwie. Każdy uczestnik może pobrać ze strony www.edk.org.pl lub otrzymać od Lidera Rejonu specjalnie przygotowane na tę okoliczność rozważania – w formie książeczki.

W tym roku tematem przewodnim rozważań będzie „Droga przełomu”. Teksty napisane zostały przez osoby świeckie, zgromadzone w duszpasterstwie Wspólnota Indywidualności Otwartych, prowadzonym przez ks. Jacka WIOSNĘ Stryczka – twórcę SZLACHETNEJ PACZKI. Wśród autorów rozważań są m.in. lekarze, informatycy, pracownik fabryki oraz managerowie IT. To właśnie w tym środowisku i z inicjatywy ks. Stryczka narodziła się idea EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ w 2009 roku.
Myśl przewodnia nie została wybrana przypadkowo. To raczej odkrycie tego, jak działa EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA. Coraz więcej osób dzieli się swoim doświadczeniem fundamentalnej zmiany życiowej, która wyrosła w czasie nocnej wędrówki. Nie dziwię się temu. Skupienie, determinacja, przełamywanie barier – to prowadzi do istotnego momentu – wyjaśnia ks. Stryczek.